В ході конференції з інвесторами у рамках презентації фінансового звіту за минулий рік гендиректор Tesla Ілон Маск розкрив нові подробиці про другий кросовер своєї компанії – компактний Model Y. Бізнесмен повідомив, що Tesla почне вкладати кошти в організацію виробництва цього електромобіля до кінця 2018 року.

Виробничий план по новинці представлять в найближчих 3-6 місяців, тоді ж оголосять, де саме її випускатимуть – цілком імовірно, що це буде новий завод. Маск відмітив, що сумний досвід повільного запуску седана Model 3 дозволить уникнути тих же проблем з Model Y і що виробництво кросовера буде більш ефективним при менших витратах.

Перше і єдине на даний момент зображення Tesla Model Y було опубліковане на початку минулого літа. Спочатку було оголошено, що цей кросовер розділить платформу з Model 3, потім Маск анонсував абсолютно нову архітектуру, але, врешті-решт, повернувся до початкового плану під тиском інших директорів. В результаті було вирішено, що моделі 3 і Y матимуть загальні компоненти, проте кросовер отримає більш просунуту електрику на 12 вольт замість 3,6-вольтів, а його зборка буде більшою мірою автоматизована – це означає, як мінімум, будівництво окремої лінії.