Днями в штаті Невада, США, компанія Tesla запустила на своїй Гігафабриці серійне виробництво акумуляторних блоків для електрокарів. Причому не простих АКБ, а нового покоління.

Нові батареї з індексом 2170 є спільною розробкою компаній Tesla Motors і Panasonic. Їх елементи ширше і довше колишніх, іменованих під номером 18650.

«Високоефективні циліндричні комірки 2170 характеризуються найвищою ефективністю, мінімальною вартістю виробництва, а також оптимальним форм-фактором як для електричних транспортних засобів так і для енергетичної продукції», – відмітили в Tesla Motors.

Зараз на підприємстві, яке офіційно відкрилося влітку, працює більше 2,9 тис. осіб. У планах компанії вже до 2018-го року укомплектувати завод 6,5 тис. штатними співробітниками і подвоїти світовий обсяг виробництва літій-іонних батарей.

Партнерство з Panasonic дозволило Tesla форсувати будівництво Гігафабрики. Раніше планувалося тільки до 2019-го найняти на повний робочий день 4 тис. співробітників, а 6,5 тис. чоловік повинні були працювати на Гігафабриці до 2020-го року. Співпраця з японською машинобудівною корпорацією на два роки прискорила виконання поставленого плану.

Запуск серійного виробництва нових акумуляторів на заводі украй важливий для Tesla – компанія поставила мету продати 500 000 електромобілів Model 3 в 2018-му році. До речі, план на 2016-й рік – реалізувати 80 000 електромобілів – Tesla виконати не вдалося. За 12 місяців минулого року клієнтам відвантажили тільки 76 230 машин на «батареях».

Via: Electrek