Tesla готується представити революційну батарею для електромобілів – більш довговічну та при цьому недорогу. Спочатку перспективна батарея буде встановлюватися на наймолодшій моделі компанії – седані Model 3.

Нова батарея створюється за участю китайської компанії CATL (Contemporary Amperex Technology Ltd) і має більш щільне розташування осередків. Завдяки цьому вдалося збільшити її ресурс до 1,6 млн кілометрів (нинішні акумулятори в електромобілях розраховані на 300 000-500 000 км), кількість циклів зарядки-розрядки зросте з 1600 до 6000, і найважливіше – вона буде істотно дешевша за сучасні аналоги. Нові акумулятори зможуть обходитися без кобальту – дорогого хімічного елемента, вартість якого, до речі, за останні роки зросла у рази.

Завдяки новій батареї Tesla зможе істотно знизити вартість своєї «електрички» Model 3 – до ціни бензинових автомобілів цього ж класу. Нагадаємо, що у США базова версія цієї моделі зараз продається від $35 000 і активно забирає покупців у люксових BMW 3-Series та Mercedes-Benz C-Class з цінником від $40 000. Якщо Tesla вдасться зробити Model 3 ще дешевшою, то компанія зможе завдати просто нищівного удару і по бюджетних бензинових моделях класу С.

За попередніми даними, нова батарея з’явиться під підлогою Tesla Model 3 вже наприкінці поточного року, і такі машини стануть сходити з конвеєра китайської фабрики, що базується у Шнхаї. Пізніше поліпшеними акумуляторами будуть комплектуватися автомобілі, що випускаються на заводі марки у каліфорнійському Фрімонті.