У 2021 році на небосхилі виробників електромобілів повинна запалитися ще одна зірка: стартап Rivian планує розпочати складання пікапа R1T та позашляховика R1S на заводі в штаті Іллінойс, США, що був викуплений у Mitsubishi Motors. І все йшло наче непогано, однак днями Tesla звинуватила Rivian у викраденні її розроблень. Судовий позов був опублікований у базі суду американського округу Санта-Клара в штаті Каліфорнія.

У своїй заяві Tesla зазначає, що Rivian активно наймала на роботу її колишніх співробітників. Водночас представники Rivian нібито повідомляли їм, які напрацювання Tesla їх найбільшою мірою цікавлять.

У Tesla завважили, що це спроби з боку Rivian «викрасти інформацію, що представляє комерційну таємницю». У документі загострюється увага на те, що екс-співробітники Tesla, виконуючи такі запити, порушули угоду щодо нерозголошення інформації. Також стверджується, що не менше чотирьох фахівців, які раніше працювали в Tesla, отримали надзвичайно цінну конфіденційну інформацію перед переходом у Rivian. Серед відповідачів значяться і кілька колишніх працівників Тесли.

Загалом близько 70 співробітників прийшли до лав Rivian безпосередньо з Tesla. 22 з них зробили це протягом останніх чотирьох місяців.

Крім цього, Rivian звинувачується в отриманні креслень Tesla і документів, що стосуються організації праці в компанії, методів пошуку нових співробітників, нарахування зарплати. Однак про які саме секретні дані йдеться не зовсім зрозуміло. Tesla традиційно сама викладає свої патенти у відкритий доступ, підкреслюючи, що компанія тільки виграє, якщо в світі буде випускатися все більше електромобілів.

Адвокати Tesla наполягають на проведенні суду присяжних. Вони домагаються повернення всіх конфіденційних матеріалів, що стосуються Tesla, які нібито отримала Rivian. Позивачі також розраховують на виплату компенсації, розмір якої повинен визначити суд.

У свою чергу Rivian відкидає усі звинувачення, наголошуючи, що при наймі нових співробітників вони ставили перед ними умови не видавати секрети свого колишнього роботодавця. Водночас у стартапі підкреслили, що вважають Tesla лідером електромобільної індустрії і тому з радістю наймають колишніх співробітників компанії Ілона Маска.

Rivian заснована в 2009 році. Її великими співінвесторами є Ford та інтернет-гігант Amazon. Виробництво свої авто стартап планує розпочати у першій половині 2021 року.