Компанія Tesla випустила 300 тис. електромобілів за весь час свого існування. Про це сказано у документі, заявленого акціонерам компанії.

Незабаром акціонери Тесла повинні будуть проголосувати за введення нової системи винагород для Ілона Маска, анонсованої минулого місяця. Вона припускає, що гендиректор отримуватиме опціон на 1% акцій, але тільки при досягненні компанією певних показників по прибутках. У листі до інвесторів повідомляється, що з попередніх  10 завдань, поставлених перед Маском, він як керівник добився виконання дев’яти, і проходження рубежу в 300 тис. електрокарів – одна з них.

Згідно з останнім фінансовим звітом, в четвертому кварталі 2017 року Tesla встановила черговий рекорд, передавши покупцям майже 30 тис. машин. Всього за 12 місяців було продано понад 100 тис. електромобілів.

Tesla прагне стане видатним виробником електромобілів і, незважаючи на повільний запуск Model 3, може заробити це звання в недалекому майбутньому. Зараз лідером глобального ринку є Renault-Nissan-Mitsubishi: з моменту появи оригінального Nissan Leaf у 2010 році і до кінця 2017 року альянс продав 540 623 електромобілів. При цьому минулого року він вже відстав від Tesla, реалізувавши тільки 91 тис. повністю електричних машин. Якщо ж говорити про абсолютне лідерство, ніхто доки не може порівнятися з китайcькою фірмою BYD, яка продала вже понад 4,5 млн електромобілів.

Кількість проданих Tesla за всі роки по моделях:

212 821 – Model S

71 927 – Model X

1 770 – Model 3

tesla-sales-roadster-modelx-models-model3