Tesla взяла другу підряд перемогу на конкурсі “Міжнародний двигун року”. Журі престижної премії, яке складалося з 68 автожурналістів, знову присудило приводу Tesla перше місце в категорії «Краща електрична силова установка».

Електропривід компанії Ілона Маска виграв з великим відривом, набравши 408 балів. Друге місце з результатом у 281 бал зайняв BMW i3, третє розділили близнюки Chevrolet Bolt та Opel Ampera-e, що заробили 238 балів. З інших претендентів (Nissan Leaf, Volkswagen e-Golf, Hyundai Ioniq) ніхто не набрав і 200 балів. Також Tesla знову перемогла в номінації «Зелений двигун року» (241 бал), обігнавши силову установку плагін-гібрида BMW i8 (103 бали) та електрокара BMW i3 (97 балів).

BMW i8, гібридна система якого заснована на 1,5-літровому трьохциліндровому турбомоторі, виграв в категорії «Кращий двигун об’ємом від 1,4 до 1,8 літра». Крім того, в номінації нових двигунів відзначилися помірний гібрид 48-вольта Mercedes (третє місце) та плагін-гібридна установка Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid (четверте місце).

Конкурс International Engine of the Year, заснований видавництвом UKIP Media & Events Automotive Magazines, проводиться вже 20 років – з 1999 року. Головна нагорода, як правило, дістається звичайним ДВЗ – в останні три роки її отримує 3,9-літровий V8 від Ferrari. Але бувають і «зелені» виключення: у 2000-му в основній номінації переміг гібрид Honda Insight, в 2004-му – привід Toyota Hybrid Synergy Drive від Prius, а в 2015-му – вищезгаданий BMW i8. При цьому окрема номінація для чистих електромобілів через зрозумілі причини з’явилася лише два роки тому.