Компанія Tesla відзвітувала про виробничі підсумки другого кварталу 2018 року. Ілон Маск нарешті зумів дотримався своєї обіцянки та довів випуск ключового електрокара Model 3 до 5 тис. од. на тиждень. Первинні плани припускали, що це повинно було статися ще у грудні 2017 року.

Всього за три місяці було випущено 53 339 електромобілів Tesla, з яких 28 578 припало на Model 3. Випуск останньою в порівнянні з першим кварталом виріс у три рази. Тепер в Tesla розраховують довести показник до 6 тис. на тиждень до кінця серпня. Нагадаємо, що кількість передзамовлень на цю модель зараз складає близько 450 тис. машин.

Дивно, що відлагодити роботизоване устаткування для зборки Model 3 досі не вдалося – саме з цією технічною складністю і пов’язана затримка. Замість цього компанія застосувала нестандартне рішення – побудувала тимчасову ручну виробничу лінію прямо на майданчику у заводу, під тентом – благо клімат в Каліфорнії, де розміщено виробництво, це дозволяє. Проект визнали таким вдалим, що тепер Ілон Маск чи то жартома, чи то серйозно говорить про те, що сумнівається в необхідності будівництва заводів традиційного типу.

Model 3 – це найдоступніша модель Tesla і від того вона ж і найпопулярніша. Вже зараз у США по продажах Model 3 випередила усіх конкурентів, включаючи колишнього лідера BMW 3-Series.