Про майбутню революцію у сфері електричного транспорту говорять вже багато років: з появою твердотілих батарей електромобілі зможуть  їздити далі та будуть швидше заряджатися. Поки справа не зайшла далі обіцянок (головна проблема – реалізація такої технології дуже дорого коштує), проте вже у 2020 році може з’явитися перший подібний автомобіль, причому випустити його збирається Toyota.

Японська компанія має намір представити дебютну модель з твердотілим акумулятором на літніх Олімпійських іграх 2020 року в Токіо, про це повідомив головний технічний директор компанії Шигекі Тераші (Shigeki Terashi).

Однак це не означає, що серійне виробництво такої машин розпочнеться у тому самому 2020 році. Технологія знаходиться на початковій стадії впровадження, тому  випуск відкладений до середини наступного десятиліття, тобто орієнтовно до 2025-2026 років. А тим часом компанія зосередиться на випуску традиційних електрокарів (до речі, перша лінійка електромобілів Toyota вже готова).

«Ми зробимо автомобіль з твердотілою батареєю і покажемо її вам у 2020 році, але масове виробництво подібних авто почнеться трохи пізніше», – зазначив пан Тераші.

З урахуванням цих планів, Toyota може стати першою компанією, що випустить електромобіль на твердотілих акумуляторах. Раніше схожі терміни називав Volkswagen, проте останнім часом від нього нічого не чутно на цю тему. В той же час BMW заявляла, що ця технологія добереться до масового ринку лише до 2030 року.