Три японські компанії – альянс Toyota і Mazda і виробник автокомпонентів і програмного забезпечення Denso – підписали угоду про спільну розробку базових технологій для електромобілів. Для досягнення цієї мети вони також вирішили заснувати нову фірму EV C.A. Spirit Co., Ltd., ка складається із змішаної групи інженерів. На первинному етапі в ній працюватимуть близько 40 осіб.

Без названия

Toyota, Mazda і Denso хочуть створити деяку базову архітектуру, принципи якої дозволять випускати самі різні електромобілі – від мінікарів до повноцінних легкових автомобілів, позашляховиків і навіть легких вантажівок. В рамках EV C.A. Spirit Co., Ltd. партнери вирішуватимуть три основні завдання: вираховувати характеристики, що забезпечують оптимальну продуктивність і функціональність електрокарів і їх окремих компонентів, перевіряти отримані знання експериментально, а потім робити розрахунки вже під конкретні класи і типи транспортних засобів з урахуванням розмірів і потужності.

У спільне підприємство інвестували 10 мільйонів ієн : 90% дала Toyota і по 5% – Mazda і Denso. Крім того, кожна із сторін вклалася інтелектуально: Toyota – своєю модульною платформою TNGA, Mazda – досвідом в продуктовому плануванні і комп’ютерному моделюванні, Denso – знаннями в галузі електроніки. У перспективі три компанії хочуть створити на основі свого альянсу бізнес-структуру, в якій зможуть прийняти участь і інші автовиробники і постачальники.