Toyota Motor зареєструвала у китайському патентному бюро зовнішній вигляд перспективних електричних кросоверів – компактного та середньорозмірного. Завдяки фотографіям новинок, який опублікував сайт Autohome, з’явилася можливість розглянути  їхні екстер’єри в деталях.

На патентних фото видно, що компактний і середньорозмірний кросовери виконані в єдиному ключі – з мінімалістичною деталізацією, складними пластичними переходами, але водночас з «чистими» поверхнями. За останньою модою у електромобілів – висувні дверні ручки (точнісінько як у Tesla). Середньорозмірний кросовер має двооб’ємний силует, а компактний тяжіє до однооб’ємної форми. Не факт, що серійні електромобілі Тойота будуть виглядати так само, швидше за все, це лише дизайнерський екзерсис на задану тему.

Що стосується серійних версій цих моделей, то, можливо, компактна модель буде конкурувати з Nissan  Leaf. Друга машина більша, і змагатися вона стане, швидше за все, з Volkswagen ID.4.

Раніше повідомлялося, що до 2025 року Toyota налагодить випуск десяти чисто електричних моделей для глобального ринку. Серед них будуть три різних кросовера, один універсал і два мінівена. Електромобілі Тойота створюються на модульній платформі e-TNGA, в якій передбачені три різні конфігурації – з переднім, заднім або повним приводом. e-TNGA від самого початку створювалася під використання електричної силової установки. Це дозволить інженерам скомпонувати агрегати найбільш оптимально, не вдаючись до компромісів, яких неможливо уникнути при конвертації платформи з ДВЗ під використання електроприводу.

Компактний SUV

Середньорозмірний SUV