Чутки про те, що Toyota готується до запуску в Японії дуже компактного та дешевого електрокара підтвердилися. Виробник представив двомісну модель C + pod, призначену для корпоративних клієнтів та державних службовців.

Це дійсно дуже маленька машина довжиною 2490 мм, висотою 1550 мм і шириною всього 1290 мм. Водночас ширина двомісного салону становить всього 1100 мм, тобто габаритним людям навіть удвох там буде досить тісно.

За рух компактного електрокара відповідає електромотор потужністю лише  12,5 к.с. Тож не дивно, що його максимальна швидкість становить всього 60 км/год, тобто у машини суто міське призначення.

Ємність тягової батареї –  9,06 кВтгод. Зазвичай такі батареї ставлять хіба що на мотоцикли. Втім, виробник запевняє, що на одному заряді можна проїхати до 150 км. Це звучить дуже оптимістично, оскільки, наприклад, двомісний електрокар Smart з батареєю на 16,5 кВтгод за даними виробника проїжджає 158 кілометрів, а з гідно з тестами американського державного агентства EPA – всього 101 км.

Головною перевагою C + pod повинна стати ціна. В Японії за машину просять 1 мільйон 650 тисяч єн, що на момент написання новини дорівнювало $15 950 без урахування державних субсидій. Для порівняння, в Китаї концерн GM спільно з місцевим автовиробником SIAC випускає і продає чотиримісний електромобіль Wuling Hongguang, який перевершує Toyota за характеристиками і коштує менше 5 тисяч доларів.

Щоправда, у Toyota є перевага у вигляді уваги до безпеки електрокара. Так, вже у базовій комплектації він оснащується системою запобігання зіткнень.

Продавати C + pod за межами Японії концерн поки не планує.