Компанія Toyota поділилася деякою інформацією щодо своєї нової платформи e-TNGA, яка ляже в основу цілого сімейства електромобілів. Як повідомлялося ще раніше, першою такою машиною стане компактний електричний кросовер (розміром з RAV4,а коректніше – з Volkswagen ID.4), який також буде випускатися під маркою Subaru.

Назва e-TNGA трохи бентежить тим, що саме це слово є похідним від абревіатури TNGA, яка відноситься до сучасної архітектури для бензинових моделей Toyota. Через це виникають підозри, що і електрокари виявляться не більше ніж «зеленими» варіаціями бензинових моделей.

Однак, судячи з опублікованих слайдів, e-TNGA виглядає цілком самостійною платформою, в якій можуть змінюватися колія і колісна база. В компанії стверджують, що на новому шасі можна будувати передньопривідні, задньопривідні та повноприводні машини з різним набором акумуляторних блоків.

Також зі слайдів випливає, що крім спільного з Subaru позашляховика, на e-TNGA буде зроблений ще один середньорозмірний кросовер, а також седан, мінівен, великий кросовер. Крім того, компанія планує зробити спільно з Suzuki і Daihatsu компактний електрокар.

За інформацією Autocar, перший кросовер, про який йдеться, дебютує вже в 2021 році.

Випускатимуть перші електрокари Toyota і Subaru на новому заводі в Японії – зараз він будується саме з цією метою.