Toyota Motor анонсувала випуск двох масових електромобілів під своєю маркою – їхній дебют вже станеться незабаром. Нагадаємо, що японська марка хоча і є найбільшим в світі виробником гібридів та водневих авто, машин з чисто електричною складовою в її гамі немає досі.

Нові електро-Тойоти представлять наприкінці 2021 року, цільовим ринком для них стануть США. Відомо, що новинки базуватимуться на модульної електричній платформі e-TNGA. Однією з анонсованих моделей буде батарейний кросовер, а щодо другої подробиць поки немає.

Раніше Toyota оголосила, що у найближчі кілька років на ринку з’являться ще як мінімум три електричних позашляховика, мінівен та седан. Тому що друга модель може виявитися однією з них.

До речі, у Toyota є досвід у створенні електромобілів. У 1997-2003 роках компанія дрібними партіями ексклюзивно для ринку Каліфорнії виробляла електричну версію кросовера RAV4 першого покоління, вона оснащувалася нікель-метал-гідридною батареєю ємністю 27 кВт*год та мала запас ходу на одному заряді 153 км. У 2012-2015 роках випускалося друге покоління електричного RAV4 (на фото), вже з більш сучасною літій-іонною батареєю та запасом ходу 130-190 км. Цікаво, що електроніка та  електромотор у другій генерації електричного RAV4 були аналогічні тим, що використовувалися на ранніх версіях ліфтбека Tesla Model S.