Австралійська компанія Tritium анонсувала нову установку для зарядки електромобілів, здатну видавати електричний струм потужністю 475 кіловат. Це новий світовий рекорд – досі зарядок більш ніж на 350 кіловат не існувало.

Зараз не існує серійних електромобілів з батареями місткістю більше 100 кіловат-годин. Теоретично нова зарядка могла б повністю заряджати їх акумулятори всього хвилин за 15.  Проте на практиці жоден з існуючих електрокарів не здатний прийняти такий потужний струм, тим паче в протягом усього циклу зарядки. Першим електрокаром, здатним справлятися з електрикою потужністю хоч би 350 кіловат, стане Porsche Taycan, який з’явиться лише наступного року.

У Tritium, проте, впевнені, що з появою нових електричних автобусів і вантажівок попит на такі потужні зарядні пристрої неминуче виникне. Компанія вже займає лідируючі позиції в Європі в рамках співробітництва з мережею зарядних станцій Ionity. У класі 50-кіловатних зарядок Tritium займає 50% від усіх терміналів в Норвегії та 15% по всій Європі.