Міністр промисловості і технологій Туреччини Мустафа Варанков пообіцяв створити умови для залучення інвестицій у виробництво електромобілів, батарей та елементів живлення. Таку заяву чиновник зробив на церемонії запуску серійного виробництва однієї з новинок Hyundai на турецькому заводі південнокорейської марки, пише Hurriyet Daily News.

За словами Варанкова, країна повинна стати великим центром з виробництва батарей і зайняти до 2030 року перше місце в Європі з випуску електромобілів. Невелика частина Туреччини, включаючи місто Стамбул, дійсно знаходиться в Європі, проте 97% території держави розташовано в Азії. Судячи з усього, міністр вважав за краще порівняння саме з європейськими заводами, оскільки конкурувати, наприклад, з китайськими за обсягами виробництва за перше місце в Азії було б істотно складніше.

Туреччина розраховує на розміщення на своїй території виробництв сторонніх компаній. Втім, в країні є як мінімум один власний електромобільні стартап.

Йдеться про компанію TOGG, яка почала будівництво першого автомобільного заводу в липні 2020 року. Це спільне підприємство декількох великих турецьких корпорацій, яке планує почати виробництво електрокарів у 2022 році.

Поки компанія показала дві електричні моделі, а в майбутньому вона планує розширити модельний ряд до п’яти електромобілів.