Організатори серії любительських перегонів Eco Grand Prix провели змагання електрокарів на сніговій трасі в Андоррі. Всього в заїздах, що відбулися наприкінці березня, взяли участь лише шість електромобілів. Судячи з відео, погодні умови були не самими сприятливим, проте обійшлося без аварій.

Переможцем ставав той екіпаж, чий електрокар показував найбільшу ефективність. Перед стартом акумулятори усіх учасників були заряджені однаковою кількістю кіловат-годин. Під час заїздів можна було необмежена кількість разів зарядитися – але тільки від простої 7,2-кіловатної розетки. Вигравав той, хто за п’ять годин проїздив найбільшу кількість кіл.

 

Троє з шести учасників змагання приїхали на Tesla Model S – вони зайняли перше, третє і четверте місця, розгромивши BMW i3 і Volkswagen e-Golf. На другому місці несподівано виявився пілот на Hyundai Ioniq Electric – ця малопотужна машина з не дуже ємною батареєю вже не раз показувала кращу у світі енергоефективність, особливо в зимових умовах. Очевидно, що якби Tesla стартували з повними батареями, у корейця не було б жодного шансу.

Організатори Eco Grand Prix мають намір провести цілий ряд змагань в 2018 році в Іспанії, Німеччині, Чехії і Франції. Взяти участь може будь-який охочий – необхідно лише мати електрокар та заплатити членські внески.