У 2040 році у Франції буде заборонено продавати будь-які машини, що працюють на бензині або дизельному паливі. Як повідомляє Le Monde, про це на прес-конференції в четвер оголосив новий міністр комплексних екологічних перетворень Франції Ніколя Юло.

Пан Юло не пояснив, як саме здійснюватиметься заборона, сказавши лише, що це буде «важко», особливо для місцевих автовиробників. Але він переконаний, що автомобільна промисловість Франції добре підготовлена для вирішення цієї проблеми. Потрібно відмітити, що Renault вже зараз є лідером на ринку електрокарів серед європейських автоконцернів, а Peugeot Citroen активно працює в цьому сегменті. Міністр також згадав план Volvo по відмові від двигунів внутрішнього згорання 2019 року.

Щоб прискорити розвиток екологічно чистих авто у Франції, «уряд запропонує кожній французькій людині бонус для заміни свого дизельного автомобіля, випущеного до 1997 року, або бензинового, виробленого до 2001 року, новим або уживаним автомобілем». Це буде один із стимулів, але наскільки ефективно він спрацює, поки невідомо.

Заборона машин з ДВЗ є одним з напрямів плану президента Еммануеля Макрона  «знову зробити планету великою» і частиною «кліматичного плану» Юло, в який входить цілий ряд заходів щодо відмові від викопних енергоресурсів. В даний момент не ясно, чи вдасться міністрові втілити свій план в життя. 2040 рік – досить віддалена перспектива і інші країни, наприклад Норвегія, прагнуть досягти таких же цілей раніше. Проте ніде у світі досі не йшла мова про заборону продажів машин з ДВЗ – лише про прагнення досягти цього «м’якими» заходами.