Корейська компанія Mobis, яка фактично є дочірньою структурою концерну Hyundai з випуску автомобільних компонентів, оголосила про будівництво нового заводу у місті Пхьонтхек, пише видання The Dong-A Ilbo. Там будуть проводитися силові установки для електромобілів: модулі, які поєднують електромотори і трансмісію.

Уже наступного року підприємство буде готове випустити мотори для 150 тисяч електромобілів, а до 2026 року потужність заводу буде доведена для того, щоб силових установок вистачило на 300 000 електромобілів на рік.

Нагадаємо, що в електромобілях часто використовується не один, а відразу кілька моторів. Передня і задня силові установки забезпечують повний привід, а якщо, наприклад, ззаду встановити два двигуни, то можна керувати вектором тяги, що і робиться на багатьох спортивних електромобілях.

Вочевидь, що головним споживачем продукції заводу стане якраз альянс Hyundai-KIA, який розробляє нову платформу для електрокарів під назвою e-GMP. Під маркою Hyundai на цій платформі випускатимуться ціле сімейство електромобілів на цій платформі під загальному ім’ям Ioniq.

Однак трохи раніше керівництво Mobis заявило про готовність постачати свої силові установки та іншим автовиробникам, щоб за рахунок великих масштабів знизити собівартість виробництва, що буде вигідно і для Hyundai. Йшлося про те, що Mobis вже веде з цього приводу переговори з двома автоконцернами світового рівня.

Це вже четвертий завод з виробництва електричних силових установок, що належить Mobis. У 2013 році компанія відкрила підприємство в Чонджу, а в 2018 році – другий завод в тому самому місті. Крім того, на початку наступного року запрацює фабрика в Ульсані.