Mercedes-Benz додав до гами свого електромобільного суббренда EQ другу серійну модель – компактний кросовер EQA. Нагадаємо, першим був  середньорозмірний SUV EQC, що випускається з 2019 року.

EQA створений не з чистого аркуша, це конвертована в електромобіль модифікація паливного GLA нинішнього покоління. Їх об’єднує силовий каркас  кузова, частини зовнішніх панелей (двері, дах, задні крила) і шасі. Однак замість ДВЗ у EQA – електрична силова установка та літій-іонна батарея.

Екстер’єр нового кросовера виконаний у фірмовій стилістиці суббренда EQ: форма кузова максимально аеродинамічна, пластика поверхні згладжена. На місці традиційної решітки радіатора – декоративна панель, за якою ховаються радари і датчики систем допомоги водієві.

Довжина, ширина і висота EQA становлять 4463, 1834 і 1620 мм, колісна база – 2729 мм. Споряджена маса машини – 2040 кг. У стандартному оснащенні авто має 18-дюймові колеса, за доплату запропонують 20-дюймові.

Новинка базується на модульній платформі EVA. Вона дозволяє встановлювати два електромотори – по одному на вісь. У дебютній та поки що безальтернативній модифікації EQA 250 «паркетник» оснащений переднім 190-сильним електродвигуном, його живить батарея ємністю 66,5 кВтгод з напругою 420 вольт. Розгін до 100 км/год займає у автомобіля 8,9 секунди, максимальна швидкість обмежена 160 км/год. Запас ходу за циклом WLTP становить 426 км, в майбутньому з’явиться 272-сильна версія з пробігом 500 км.

Представлена ​​сьогодні модифікація підтримує підзарядку на 100-кіловатних станціях, які можуть заповнити тягову батарею машини з 10% до 80% за 30 хвилин.

Також анонсована і більш потужна версія з додатковим заднім мотором на постійних магнітах і повним приводом. Віддача виросте до 272 кінських сил. Збільшать і батарею: автовиробник обіцяє, що запас ходу по WLTP перевищить 500 км.

В салоні EQA встановлено два дисплея діагоналлю 7 або 10,25 дюйма, вони входять до складу мультимедійної системи MBUX.

В базовій комплектації EQA оснащений адаптивними фарами, тепловим насосом, електроприводом багажника, асистентами гальмування і утримання в смузі. Виробництво Mercedes-Benz EQA вже почалося на заводі в німецькому Раштатті. Замовлення компанія почне приймати навесні, в модифікації EQA 250 новинка оцінена у 47 540 євро.

Модель також паралельно вироблятимуть в Китаї – для місцевого ринку.