У столиці Норвегії – Осло – відкрилася найбільша у світі парковка із зарядками для електромобілів – на 102 електричних транспортних засоби. Вона називається Charging Enabled Parking Structure і побудована за підтримки муніципалітету міста.

Норвегія нині лідирує у світі по темпах електрифікації транспорту. Тому на даному етапі країна зіткнулася у зв’язку з цим з істотною проблемою – нестачею зарядних станцій.

У світлі цього факту нова парковка із зарядками стає серйозною підмогою для вирішення цієї проблеми. У ній розташовуються 100 машиномісць із зарядними системами Level 2 і ще два місця з системою Level 3 DC Fast Charging (швидка зарядка).

Усі зарядки видають звичайну потужність в 3,6 КВт, але в них передбачена можливість видачі до 22 КВт, оскільки творці парковки будували її з прицілом на майбутнє. Варто відмітити, що усі інші норвезькі парковки для EV такого функціонала не мають.

Крім того, інноваційність Charging Enabled Parking Structure полягає в тому, що там є комплекс акумуляції електроенергії з інвертором. Він призначений для обслуговування пікового споживання електроенергії в моменти, коли парковка виявляється заповнена повністю. Це дозволяє зробити навантаження на міську електромережу стабільнішою.

На звичайних зарядних станціях проблема пікового навантаження вирішується за допомогою спеціальної тарифікації. У години, коли споживання електроенергії різко збільшується, ціни на неї стають значно вище, і це примушує водіїв вибирати інший час для зарядки своїх EV.

Via: CleanTechnica