З метою зменшити зростаючі проблеми забруднення повітря в містах, влада Румунії істотно збільшила стимули для охочих пересісти на електромобілі. Нова програма від уряду країни надає до 12 тис. доларів на купівлю нових електрокарів.

Таку солідну субсидію своїм громадянам не надає ні одна країна. Для порівняння, американський уряд в таких випадках дає федеральну знижку на у розмірі 7,5 тис. доларів, додатково до якої можуть приєднуватися пільги або гранти на купівлю електрокарів від місцевої влади в розмірі до 6 тис. доларів. Для німців подібна державна субсидія складає – 5,4 тис. доларів, а для французів – 6,5 тис. доларів.

У Румунії «електромобільна» програма стартувала в 2011 році, тоді жителям було запропоновано до 4 тис. доларів у вигляді субсидій. Пізніше знижку на придбання нового електромобіля збільшили до 5,5 тис. доларів, оскільки протягом наступних декількох років в країні значно збільшився рівень забрудненості повітря, а Бухарест увійшов до кількості найбільш «брудних» міст Європи. Тепер же уряд вирішив ще більше стимулювати купівлю EV-моделей, збільшивши знижку більш ніж в два рази.

Незважаючи на вступ такої привабливої програми, румуни все ще не поспішають пересідати на електромобілі. Так, в 2016 році в країні було куплено усього лише 160 електрокарів і гібридів. Причина в цьому криється в слабо розвиненій зарядній інфраструктурі – за останні 5 років в країні було встановлено тільки 11 зарядок. Проте влада країни має намір виправити положення: планується, що до 2020 року на дорогах Румунії з’явиться 20 тис. станцій.

Програма буде актуальна як мінімум до 2019 року. На думку місцевих експертів, нею скористаються до 100 тис. румун.

Via: Ecotown