Шведська компанія Northvolt, заснована у 2016 році двома колишніми топ-менеджерами Tesla, приступила до будівництва лабораторії і заводу з виробництва акумуляторних батарей. Підприємство обіцяє стати найбільшим в Європі і за обсягами виробництва скласти конкуренцію першій Гігафабриці Tesla.

Гендиректор Northvolt Петер Карлссон і головний операційний директор Паоло Черутті свого часу працювали над проектом Gigafactory 1. В минулому році вони озвучили плани своєї нової компанії, а тепер, отримавши від Європейського інвестиційного банку кредит на 52,5 млн євро, приступили до їх реалізації. В цілому Northvolt привернула вже понад 100 млн євро інвестицій, пізніше в цьому році буде проведено ще один, більший раунд фінансування.

Центр під назвою Northvolt Labs побудують у шведському місті Вестерос. Там будуть вестися усі дослідження і розробки, тестування і виробництво акумуляторних осередків загальною ємністю у 125 мегават-годин на рік. Потім в місті Шеллефтео побудують велику фабрику. Її перша черга з передбачуваною потужністю в 8 гігават-годин повинна бути готова до 2020 року. До 2023 року завод сподівається вийти на повну потужність у 32 гігават-години.

Раніше Northvolt уклала стратегічні альянси з компаніями ABB, Vestas і Scania. Тепер оголосили ще про двох партнерах – канадському постачальника літію Nemaska ​​Lithium і японському виробнику обладнання SECI. Перший прототип свого блоку акумуляторів стартап закінчив в цьому лютому. Одним з перших покупців цих батарей стане технологічна компанія Epiroc.