Аналіз, проведений співробітниками Мічиганського Інституту дослідження транспорту, показав, що експлуатація електричних автомобілів обходиться істотно дешевше, ніж використання транспортних засобів з традиційними двигунами внутрішнього згорання.

Продажі електромобілів з можливістю заряджання акумуляторів від електричної мережі зростають у Сполучених Штатах та в усьому світі в цілому. За оцінками, за перші дев’ять місяців минулого року на американському ринку було реалізовано 142 514 електрокарів. Для порівняння: продажі в 2016 році в цілому склали 158 614 одиниці.

За підрахунками, середня вартість експлуатації електромобіля в США складає 485 доларів в рік. Що стосується автомобілів з двигунами внутрішнього згорання, то для них цей показник дорівнює 1117 доларів.

Приведені цифри враховують виключно вартість електрики і палива. Таким чином, вигода очевидна: експлуатація електрокарів виявляється більш ніж в два рази дешевше в порівнянні з традиційними машинами.

Дослідники також говорять, що електромобілі виграють у автомобілів з ДВЗ в плані вартості технічного обслуговування. Пояснюється це меншою кількістю рухомих частин, відсутністю вихлопної системи та ін.