Джеф Дан, керівник дослідницької групи Tesla в канадському Університеті Далхаузі, розповів про те, що їм вдалося подвоїти тривалість служби акумуляторів, причому значно раніше передбачуваного терміну.

Під час свого виступу в Массачусетському інституті технологій Дан розповів про відкриття нового методу збереження ефективності літій-іонних батарей. Особливе алюмінієве покриття дозволило дослідникам подвоїти термін служби акумуляторів Tesla, хоча спочатку вони планували добитися цього тільки через чотири роки.

«У описі проекту [Tesla], який ми направили в NSERC (Раду з природних наук і інженерних досліджень Канади) для отримання дотацій від уряду, я позначив мету – подвоїти термін служби батарей, використовуваних в продуктах Tesla, при тій же максимальній напрузі, – говорить Дан. – Ми добилися цього вже на першому етапі. Це було метою проекту, і вона вже виконана. Звичайно, ми не збираємося зупинятися, у нас ще чотири роки. Ми хочемо просунутися якнайдалі».

Спочатку вчені з канадського Університету Далхаузі, з якими Tesla почала співробітничати в червні минулого року, розробили машини для тестування акумуляторних елементів. Кріс Бернс, один з колишніх студентів Дана, який брав участь в дослідженнях, заснував приватну компанію для комерціалізації цих машин – Novonix. Зараз серед її клієнтів такі компанії, як Apple і General Motors.

Використовуючи ці машини, ученим вдалося зрозуміти, через що батареї з часом втрачають частину своєї ефективності, і усунути проблему. За словами Дана, збільшення тривалості терміну експлуатації акумуляторів дозволить Tesla понизити вартість виробництва сонячної енергії.

В той же час Tesla і група Дана працює над поліпшенням хімії батарей, яка повинна збільшити їх життєвий цикл при високій напрузі. Відповідні дослідження вже проведені і, за словами Дана, вже «йдуть в продукти компанії». Учений підкреслив, що їм вдалося практично усунути шкідливі реакції на позитивному електроді, що дозволило створити «чудові літій-іонні комірки NMC, які можуть працювати з високим потенціалом».

Via: Electrek 1,2