Влада Великої Британії раніше планувала заборонити продаж нових легкових і легких комерційних машин з традиційними ДВЗ у 2040 році. Однак тепер вона вирішила прискоритися: очікується, що заборона  буде введена вже через 15 років, тобто у 2035 році. Відповідну заяву було поширено канцелярією прем’єр-міністра Сполученого Королівства Бориса Джонсона.

Але найбільшою несподіванкою є те, що влада Британії включила до заборонного списку гібридні автомобілі (раніше мова йшла лише про бензинові та дизельні авто): на їх розробку багато автовиробників зараз витрачають чимало коштів. Вони розраховують, що ці вкладення окупляться в подальшому, однак, якщо велика кількість країн з розвиненими авторинками візьмуть приклад Великої Британії, то ці гроші повернути, ймовірно, вже не вийде.

Плагін-гібрид BMW 5-Series

Очікується, що ці заходи допоможуть ввести вельми жорсткі закони щодо захисту екології в світі: згідно майбутнім нормам, викиди парникових газів до 2050 року повинні бути зведені до нуля. Цю ініціативу відправили на розгляд національного парламенту в червні 2019 року.

Офіційну заяву щодо відповідних планів Борис Джонсон має намір оголосити на черговій конференції, присвяченій зміні клімату (COP-26): вона пройде в листопаді 2020 року. Прем’єр-міністр вважає, що іншим країнам потрібно наслідувати приклад Британії і також до 2050 року обнулити показники викидів парникових газів.

Цікаво, що в Сполученому Королівстві попит на електрокари поки що не можна назвати дуже високим. Так, за 2019 рік на цьому ринку було реалізовано лише 37 850 «зелених» машин. Незважаючи на приріст по відношенню до попереднього року, частка електромобілів залишилася тому самому рівні і становить лише 1,6%. Для порівняння, за минулий рік автомобілі з бензиновими двигунами розійшлися тиражем 1 498 640 шт., що відповідає 64,8% від загального обсягу ринку, а з дизелями – 583 488 шт. (частка – 25,2%).

При цьому британські автомобілісти переживають через те, що кількість пунктів заряджання таких машин поки що досить обмежена, а самі електрокари ще доволі дорогі. Тому в найближчі 15 років в інтересах влади країни не тільки збільшити число зарядок, але й ввести нові пільги для тих, хто зважиться пересісти на транспорт з нульовими викидами до введення повної заборони на продаж машин з ДВЗ.