Американський стартап Momentum Dynamics оголосив про запуск першої у світі безпровідної зарядки для автобусів потужністю 200 кіловат. Це рекорд для подібних пристроїв – зараз мало де можна зустріти навіть дротяні зарядні термінали такої потужності.

Зарядний пристрій вмонтований безпосередньо в дорожнє полотно на автобусній зупинці у містечку Венатчі в штаті Вашингтон. Він заряджає автобуси від китайського виробника BYD, а конкретно – модель K9S, які використовуються місцевим перевізником, компанією Link Transit.

Найдивніше, що в Momentum Dynamics стверджують, ніби втрати енергії при безпровідній передачі у їх пристрою навіть менші, ніж у дротяних аналогів. При цьому останні передають батареї мінімум 90% витраченої енергії – щоправда, йдеться про менш потужні зарядки, у 200-кіловатних ефективність може бути і нижче.

У будь-якому випадку, в компанії стверджують, що за п’ять хвилин автоматичної зарядки за допомогою їх технології автобус отримує досить енергії, щоб дістатися до наступної зупинки. Таким чином, якщо встановити безпровідні зарядки на кожній зупинці, автобусу зовсім не доведеться заїжджати у гараж для заряджання. Для цього, проте, перша безпровідна зарядка повинна попрацювати деякий час в тестовому режимі і довести свою ефективність.