З 1 січня 2021 року уряд Франції введе субсидії на придбання вживаних електромобілів. За словами міністр-делегата у справах транспорту Жан-Батіста Джебарі, розмір доплати від держави становитиме €1 000, пише Le Parisien.

Водночас  з 1 січня 2021 року субсидія на нові електромобілі буде знижена з €7 000 до €6 000. Втім, в окремих заморських департаментах, де ціни на такий транспорт надто високі, вона збережеться в колишньому обсязі.

За словами Джебарі, у зв’язку з пандемією автомобільний ринок Франції в цілому просів на 38%. Однак з початку року французи все ж придбали 68 тисяч нових електромобілів, а за результатами року очікується показник у 100 тисяч одиниць. Допомогти в цьому повинна державна програма пільгового автокредитування.

Окрім стимулювання продажу автомобілів, французька влада подбає також про інфраструктуру.

“Першопочатково уряд поставив завдання встановити 100 тис. зарядних станцій до кінця 2022 року, проте я наполіг на скороченні цього терміну на один рік. Держава при цьому бере на себе до 75% вартості підключення до мережі”, – заявив Джебарі.

В рамках цієї програми уряд розраховує побудувати 500 станцій швидкого заряджання на автомагістралях, що обійдеться у €100 млн. Крім того, будуть встановлені нові термінали в житлових кварталах. За словами чиновника, це повинно спонукати громадян охочіше переходити з викопного палива на електрику.

Тренд на підтримку покупців вживаних електрокарів продовжує набирати обертів. Наприклад, у вересні громадянам Шотландії почали видавати безвідсоткові кредити на такі машини.