Уряд Великої Британії готує новий план дій, спрямований на боротьбу із забрудненням довкілля і, зокрема, повітря. Як пише газета Guardian, частиною цього плану стане заборона на продажі будь-яких автомобілів з двигуном внутрішнього згорання після 2040 року.

Остаточно екологічний план уряду країни буде опублікований до кінця липня. Раніше із схожим планом виступив міністр екології Франції. Варто відмітити, що в обох випадках ідея викликала неоднозначну реакцію як у прибічників, так і у супротивників. Прихильники машин з ДВЗ назвали її занадто радикальною, а екологічні активісти – занадто м’якою.

Важливо відмітити, що йдеться саме про заборону на продаж нових машин з ДВЗ – старі моделі можуть продовжувати експлуатуватися. Зараз у Великій Британії вже діють заходи стимулювання продажів електричного транспорту, зокрема уряд компенсує 4,5 тис. фунтів від ціни купівлі. Завдяки цьому доля продажів електромобілів досягла 4,2%.

План на 2040 рік – не самий амбітна у світовій практиці. Так, в Норвегії намагаються добитися відмови від купівель машин з ДВЗ вже до 2025 року. Проте там йдеться виключно про заходи стимулювання, тоді як Франція і Велика Британія говорять про заборону.