Компанія Volkswagen провела перші заїзди електричного спортпрототипа I.D. R на горі Пайкс Пік в штаті Колорадо (США), про що свідчить опублікований компанією ролик. Наприкінці червня французький гонщик Роман Дюма спробує встановити на машині новий рекорд проходження траси серед електрокарів.

Останній раз автомобілі Volkswagen брали участь в гонці на горі Пайкс Пік у 1987 році. Тоді в змаганні брав участь двомоторний 600-сильний Golf. Машина не змогла закінчити гонку, але показала непоганий час в початковій фазі заїзду.

Volkswagen I.D. R – автомобіль, створений саме для перегонів на Пайкс Пік. В основі машини лежить карбоновий монокок від спортпрототипу Norma. З вуглепластика також виконані кузовні панелі та аеродинамічне оперення електрокара. За рух I.D. R відповідають два електромотори сумарною потужністю 680 к.с. та 650 Нм крутного моменту. З місця до 100 км/год I.D. R розганяється за 2,25 с. Максимальна швидкість – 240 км/год.

Раніше Volkswagen розповів про налаштування аеродинамічних компонентів нового спортпрототипу: для цього інженери спортивного підрозділу марки створили масштабну модель електрокара та продули її в аеродинамічній трубі. Модульна конструкція кузова прототипу дозволила швидко міняти окремі компоненти і оцінювати ефективність їх різних поєднань.

Для того, щоб встановити новий рекорд в класі електрокарів, автомобілю треба проїхати трасу швидше 8 хв 57,118 с. Цей час зараз зафіксований за латвійським прототипом Drive eO PP100. Особистий рекорд Дюма – 8 хв 51,445 с.