Відома британська компанія Dyson, що займається виробництвом пилососів та інших приладів для будинку, має намір вийти на автомобільний ринок. У фірмі офіційно повідомили, що ведуть розробку власного EV.

В своєму повідомленні засновник компанії Джеймс Дайсон заявив, що електромобіль буде представлений до кінця десятиліття.

Дайсон відмічає, що його інтерес до екологічно чистих автомобілів почався після того, як у 1988 році він прочитав документ Національного інституту охорони праці США про дизельні вихлопні гази, які привели до передчасної загибелі лабораторних мишей і щурів. Протягом наступних п’яти років Дайсон створив декілька різних прототипів для фільтрації шкідливих часток. Проте згодом проект був згорнутий.

«Замість фільтрації викидів у нас є можливість розв’язати проблему кардинально. Тому я хотів, щоб ви почули це прямо від мене: Дайсон почав роботу над електромобілем, який має бути запущений до 2020 року», – говориться в листі Дайсона.

Компанія запустила ідею створення електромобіля в 2015 році і нині його проектуванням займається команда з 400 інженерів, включаючи вихідців з Aston Martin і Tesla. Автомобіль отримає спеціальне шасі і особливі батареї, розроблені власними силами компанії : твердотілі АКБ, які мають бути компактніше, ефективніше звичних літій-іонних акумуляторів і, головне, дозволять швидше заповнювати запас ходу. Виробник побутової техніки вже виділив 2,6 мільярда доларів на проект. Він розраховує, що через якийсь час компанія стане заробляти на електрокарах.

Усі роботи над Dyson EV вестимуться в колишньому учбовому центрі королівських ВПС на військовому аеродромі Халавінгтон у Вільтширі, Великобританія. А ось виробництво машини, ймовірно, розміститься в Азії: на думку Дайсона, найбільший ринок електрокарів знаходитиметься на «Далекому Сході», тому логічно припустити, що в компанія хоче збирати автомобілі саме в тому регіоні.