В’єтнамський автовиробник VinFast представить у листопаді свій перший електромобіль. Машину планується показати на автосалоні в Лос-Анджелесі (хоча через коронавірус формат прем’єри може бути переглянутий); же зараз вона проходить дорожні випробування.

Як пише в’єтнамське ЗМІ Autodaily.vn, йдеться про компактний кросовер розміром з Hyundai Creta або Renault Kaptur (довжиною приблизно 4,2 м). При цьому у топовому виконанні автомобіль отримає електропривод потужністю 408 к.с., що зробить його найпотужнішою моделлю в’єтнамської марки. Обіцяний запас ходу – 500 км.

VinFast – стартап найбагатшої людини В’єтнаму Фама Нята Вионг. Цікаво, що свій бізнес він починав у Москві, де навчався у ВНЗ на геолога, потім розбагатів на виробництві локшини швидкого приготування в Україні і тільки у 2000-х перебрався до рідного В’єтнаму.

Компанія Вионг викупила у General Motors місцевий автозавод, де триває провадження локальної версії Opel Karl. Крім того, VinFast купила ліцензії на виробництво BMW X5 та 5-Series, які піддалися рестайлінгу і нещодавно були запущені у виробництво.

Фактично, новий електромобіль, який поки що немає ім`я, буде першою самостійною розробкою VinFast. Втім, проектують його не тільки в’єтнамські інженери, а й колишні співробітники австралійського підрозділу Holden, який був ліквідований GM. Для їх роботи VinFast відкрила дослідницький центр у Мельбурні.