Учорашні торги на біржах стали вкрай успішними для електромобільних компаній. Так, акції китайського автовиробника NIO, який робить тільки електрокари, виросли приблизно на 12%. Тепер корпорація коштує 74,3 млрд доларів, і за цим показником вона займає серед автоконцернів перше місце в Китаї і четверте в світі, поступаючись тільки Tesla, Toyota і Volkswagen.

Незважаючи на біржовий успіх, NIO поки продає невелику кількість автомобілів. У третьому кварталі компанія реалізувала лише 12,2 тисячі машин, в той час як Volkswagen і Toyota продали по кілька мільйонів. Але для інвесторів виявилося важливішим, що у Volkswagen і Toyota спостерігається падіння продажу, а у NIO цей показник виріс на 154% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Ще більше зростання показали акції стартапу Xpeng, який недавно пообіцяв стати першим автовиробником в світі, який випустить електрокар з серійним лідаром. Його папери подорожчали приблизно на 34%, і тепер Xpeng займає десяту сходинку в списку найбагатших автомобільних компаній, вибивши Honda з першої десятки.

Акції Tesla злетіли приблизно на 7% і тепер коштують більше 544 долари за папір. Це більш ніж в п’ять разів більше за показники початку 2020 року. Тільки влітку Tesla випередила Toyota, ставши найдорожчим автоконцерном в світі. Зараз компанія Ілона Маска дорожча за Тойоту майже в 2,5 рази.

Відзначимо, що ціни на акції та вартість самих компаній наведені станом на вечір 24 листопада.