Член Законодавчих зборів американського штату Каліфорнії Філ Тінг представив законопроект, який забороняє продаж в регіоні нових автомобілів, оснащених бензиновим або дизельним двигуном. У разі схвалення, документ набуває чинності з 1 січня 2040 року.

Законопроект під назвою «Закон про чисті автомобілі 2040» передбачає відмову в державній реєстрації транспортних засобів не з нульовим рівнем викиду шкідливих речовин. Придбати можна буде тільки автомобіль з електричним мотором або силовою установкою на паливних елементах.

У документі також вказується, що «для транспортних засобів з нульовим рівнем викидів не допускаються викиди забрудників або парникових газів в будь-якому робочому режимі або стані». Дія законопроекту не поширюватиметься на комерційні автомобілі масою більше 4535 кг і машини, що належать мешканцям інших штатів.

Про введення заборони на продаж автомобілів з двигунами внутрішнього згорання раніше заявила влада Китаю. На це країні буде потрібно близько 20 років. Також аналогічні заборони мають намір ввести у Великій Британії та Франції.