Німецький концерн Volkswagen вклав 200 млн доларів в американську компанію QuantumScape, яка займається розробкою твердотільних акумуляторів для електромобілів. Показово, що це далеко не перші інвестиції Volkswagen у QuantumScape: вперше німці вклали 100 мільйонів ще у 2012 році, а  у 2018 партнери домовилися про створення спільного підприємства з випуску акумуляторів нового покоління.

Над акумуляторами з твердою начинкою зараз активно працюють у Toyota та BMW, а в Nissan, навпаки, вважають цю технологію поки ще дуже далекою від серійного втілення. Що ж до Volkswagen, він розраховує на можливість ставити такі акумулятори на свої автомобілі вже у 2025 році.

Твердотільними називаються акумулятори, в яких електроліт знаходиться у твердому, а не гелеподібному стані – останнє характерно для стандартних для сучасних електрокарів літій-іонних акумуляторів. Твердотільні акумулятори обіцяють велику ємність енергії при тих самих розмірах, зниження собівартості та можливість впевнено працювати при низьких температурах. Однак досі нікому не вдалося створити зразок такого акумулятора, придатний для серійного виробництва –  в першу чергу, через високу вартість подібного роду проектів.