Компанія Volkswagen ухвалила рішення створити дещо незвичну для себе електричну модель. Це буде серйозний позашляховик, який з’явиться у 2025 році, пише Green Car Report з посиланням на статтю у вересневому номері журналу Car.

Журнал описує цей утилітарний позашляховик як електричний аналог Land Rover Defender. Він отримає два мотори загальною потужністю 200 к.с., повний привід і батарею на 70 кіловат-годин.

Машину отримає ім’я ID Ruggedzz –  принаймні так буде називатися їй концепт-кар, а осі у серійної версії буде, скоріш за все, інше «прізвисько». У планах Volkswagen вона замінила ID. Buggy, який, навпаки, так і залишиться концептом, оскільки його вирішили не запускати у виробництво.

Останнім утилітарним позашляховиком Volkswagen можна вважати модель Type 181, яка показана​​на фото зверху. ЇЇ випуск завершився у 70-і роки минулого століття. У зв’язку з цим виникає резонне питання, на якій платформі планується будувати новинку.

Платформа MEB, що існує у VW зараз, підходить електричному кросоверу ID.4, який з’явиться  наступного року. Однак утилітарний позашляховик навряд чи можна побудувати на ній, оскільки це все ж легкове шасі. До того ж, озвучені параметри потужності і ємність батареї також не вкладаються в існуючі варіанти, які пропонує MEB.

Можна лише припустити що, новинка може бути створена на базі пікапа Ford Ranger- зараз Volkswagen і Ford активно співпрацюють. Так, нові легкові електрокари Ford запозичать платформу MEB, а спадкоємець пікапа Volkswagen Amarok стане видозміненим Ford Ranger наступного покоління.

У пікапів Ranger і Amarok точно будуть гібридні версії і не виключено, що чисто електричні модифікації також з’являться. Шасі останніх теоретично можна буде використовувати як раз для утилітарного позашляховика.