Volkswagen показав серійну версію свого першого електричного кросовера ID.4, машина відноситься до класу компактних.

У загальних рисах дизайн новинки повторює концепт-кар ID.Crozz, представлений 2017 року. Але екстер’єр, звичайно, спрощений – це обумовлюється адаптацією дизайн-проекту під технологічні та сертифікаційні вимоги до серійного виробу. Зокрема, менш стрімкими стали пропорції, з’явилися зовнішні дверні ручки підйомного типу, вікна отримали рамки, а замість зсувних задніх дверей застосований стандартний механізм навішування на середній стійці. Кузов тяжіє до однооб’ємного компонування – на щастя, компактні розміри електричних агрегатів дозволяє зробити капот мінімальним по довжині, а салон – максимальним за обсягом корисного простору. Машина відрізняється ретельним опрацюванням аеродинаміки – обтічні форми підвищують ефективність використання енергії та знижують рівень шумів під час руху.

Концептуальний Volkswagen ID Crozz 2017 року

Машина побудована на фольксвагенівській електромобільній платформі MEB (Modularer E-Antriebs-Baukasten), яка вже лягла в основу одного серійного продукту – електричного хетчбека ID.3 (випускається з осені 2019 року, але поки що не продається).

Технічна інформація щодо ID.4 поки не оприлюднена, але підтверджено, що машина буде пропонуватися у двох конфігураціях – із заднім та повним приводом. Першим на ринок вийде варіант 4×2.

Тягова батарея в платформі MEB схована під підлогою – це знижує центр ваги автомобіля і, як наслідок, покращує його стійкість на дорозі.

Інтер’єр електрокроссовера теж поки тримається в секреті, але в прес-релізі відзначається, що тут застосовано тільки цифрові дисплеї і голосове керування функціями мультимедіа.

Також згадується, що запас ходу на одному зарядіі у ID.4 досягає 500 км. Будуть випускатися варіанти з різним об’ємом батарей, тобто можливі модифікації з меншим і з великим запасом ходу.

Усі подробиці про новинку VW вирішив притримати до автосалону в Нью-Йорку, який відкривається 10 квітня. Виробництво першого електричного кросовера Volkswagen стартує через декілька місяців.