У 2022 році Volkswagen Group представить одразу два електричних кросовери – Audi Q5 e-tron і Porsche Macan. Про це повідомляє  румунське видання Automarket, посилаючись на документи концерну, надіслані його інвесторам.

Паливні Q5 і Macan побудовані на одній платформі, і, найімовірніше, спорідненість збережеться і у випадку з електромобілями. Водночас слід розуміти, що йдеться не про варіації на тему нинішніх машин з ДВЗ, а про повністю самостійні моделі. В їх основу ляже архітектура Premium Platform Electric (PPE), яку партнери анонсували ще у 2017 році.

На початку 2018-го VW Group повідомив про розроблення трьох сімейств, в кожному з яких будуть електромобілі обох марок, де  Porsche відповідає за одну лінійку, а Audi – за дві. Прем’єра перших електромобілів на PPE намічалася на кінець 2021 року – не виключено, що це будуть як раз Audi Q5 e-tron і Porsche Macan. Водночас бензинові кросовери нікуди не подінуться: їх продаватимуть паралельно з електричними, варіюючи товарні лінійки в залежності від того, насільки той чи інший ринок готовий до переходу на електрокари.

З того ж документа випливає, що у  2021 році стартує продаж чотирьох нових електромобілів Volkswagen Group. Це кросовери VW ID. 4, Audi Q4 e-tron і Skoda Enyaq iV, а також хетчбек SEAT el-Born. Виробник очікує, що на цю четвірку доведеться 6-8% від загального обсягу його постачань.

Крім того, у 2022 році дебютує ще один електромобіль – серійна версію фургону Volkswagen ID. Buzz.