Інженери Volkswagen зараз працюють над новою платформою для автомобілів, яка з’явиться в 2026 році. Це буде остання в історії концерну архітектура, розрахована на використання двигунів, які виробляють вуглекислий газ. Йдеться про ДВЗ – бензинові, дизельні або газові.  Про це на автоконференціі в Вольфсбурзі  заявив топ-менеджер концерну зі стратегічного розвитку Мікаель Йост.

Раніше Volkswagen неодноразово розповідав про свої плани випустити ціле сімейство чисто електричних автомобілів на новій платформі MEB. У планах концерну випускати електромобілі мільйонами в рік вже в наступному десятилітті. Однак раніше в концерні жодного разу не розкривали планів припинити розробку бензинових машин.

За словами Йоста, мова не йде про швидке припинення виробництва ДВЗ, існуючі агрегати також будуть модернізуватися – просто нових не з’явиться. Представник Volkswagen зазначив, що в деяких частинах світу і після 2050 року зберігатися потреба в бензинових та дизельних машинах. Однак основна маса автомобілів, які випускатимуться незабаром, перейде на електрику.

Volkswagen став вже другою компанією, яка прямо оголосила про припинення робіт над новими поколіннями двигунів внутрішнього згоряння. Раніше це зробили у Volvo: шведи заявили, що їх нове сімейство ДВЗ Drive-E стане останнім, хоча буде використовуватися ще багато років.