Компанія Volkswagen запустила виробництво нового повнорозмірного електричного кросовера. Фотографію працівників спільного заводу SAIC Volkswagen (КНР) поруч з першим кузовом електрокара з кодовою назвою Lounge SUVe опублікували китайські журналісти.

Хоча на знімку з урочистого запуску моделі кузов новинки зображений фронтально, розміри і форм-фактор автомобіля впізнати легко – це великий кросовер. На електричну начинку натякає назва проекту Lounge SUVe, так що німецько-китайські партнери, напевно, готують до серійного виробництва торішній прототип ID. Roomzz. Графік збігається: перед Шанхайським автосалоном-2019 ID. Roomzz планували запустити в продаж у 2021 році.

VW ID. Roomzz

Що стосується самого ID. Roomzz, у цьому коцепті Volkswagen втілив  цілий ряд сміливих рішень, які серійної моделі не дістануться – чого варті розсувні двері без центральної стійки, сенсорний пульт вибору режимів руху, виведений на кермо, або передня панель без єдиної фізичної клавіші. Інтер’єр конвеєрної версії буде спроектований заново, причому в салоні електрокросовера довжиною приблизно 4,9 метра може бути і два, і три ряди сидінь. Відносно зовнішності радикальних змін чекати не варто: плавні обводи кузова збережуться задля кращої аеродинаміки, для топ-версій будуть доступні матричні фари IQ.Light Matrix LED, крім того, можуть зберегтися і програмовані ліхтарі.

VW ID. Roomzz
VW ID. Roomzz

Дістанеться конвеєрної версії і силова установка прототипу: для ID. Roomzz була заявлена ​​двомоторна система загальною потужністю 306 к.c і батарея ємністю 82 кВтгод. Виробник прогнозував розгін з місця до 100 км/год  за 6,6 сек і запас ходу на одному заряді у 450 км за циклом WLTP. Ймовірно, на серійному кросовері можна буде вибрати з декількох варіантів тягових акумуляторів.

VW ID. Roomzz

Інсайдери прогнозують, що конвеєрна версія ID. Roomzz отримає ім’я ID.6. Прем’єра може відбутися до кінця року, але у продаж на китайському ринку новинка, швидше за все, надійде на початку 2021-го. Volkswagen позиціонував повнорозмірний електрокроссовер, як «глобальну» модель, тому новий SUV з’явиться і в інших країнах.