Концерн Volkswagen та його китайський партнер JAC отримали від влади Китаю дозвіл на будівництво заводу, який випускатиме 100 тис. електромобілів щорічно. Нове спільне підприємство оцінюється в 740 млн доларів.
Для Volkswagen це буде вже третє підприємство в Піднебесній. Проте у нового заводу є одна принципова відмінність – він вироблятиме виключно електромобілі.

У майбутній боротьбі з Tesla Китай повинен стати для німецького автовиробника ключовим регіоном, оскільки це найбільший ринок електромобілів у світі. Минулої осені місцеве міністерство промисловості і інформатизації опублікувало дорожню карту, згідно якої до 2030 року на електротягу повинні перейти 40% китайського автопарку. А вже до 2020 року автомобільні компанії, які працюють в країні, зобов’язані збільшити долю електрокарів і плагін-гібридів у своїй продукції до 12%. У випадку з Volkswagen йдеться про 400 тис. електрокарів і плагін-гібридів. Концерн вже пообіцяв виконати цю умову.

Які саме моделі стануть робити на новій фабриці, поки не відомо. У VW вже є власна платформа для електромобілів – MEB, яка дозволяє робити широку гамму електрокарів. Останньою моделлю, створеній на цій платформі, став представлений на автосалоні в Шанхаї повністю електричний купеобразний кросовер I.D. Crozz із запасом ходу в 500 км на одному заряді. Як і інші електрокари, які побудовані на MEB, позашляховик знаходиться поки що в статусі концепту.

Via: Reuters