Компанія Volkswagen офіційно розсекретила електричний кросовер ID.4. Модель виявилася настільки очікуваною, що у нас майже немає нової інформації, яка не розголошувалася б раніше.

Для тих, хто все пропустив нагадаємо. ID.4 – це електричний кросовер на платформі MEB, який є братом таких авто, як концепт Audi Q4 e-tron та серійний Skoda Eniyaq iV.

У кросовера ретельно опрацьована аеродинаміка: коефіцієнт лобового опору Cx – лише 0,28, це на рівні спорткарів. Хороша обтічність особливо важлива для електромобілів, оскільки вона допомагає підвищити ефективність використання енергії.

Довжина, ширина і висота кросовера становлять 4584 1852 і 1612 мм відповідно, колісна база – 2766 мм. Тобто він на 102 мм довше і на 13 мм ширше, ніж звичний споживачам Tiguan зі стандартною колісною базою.

Обсяг багажника автомобіля становить 543 л, при складених задніх сидіннях він збільшується до 1575 л. Вантажопідйомність – аж 1000 кг.

На старті продажу машина отримає виключно задній привід потужністю 204 к.с. і батарею практичною ємністю 77 кіловат-годин. За мірками класу це дуже тихохідний автомобіль, який розганяється до 100 км/год за істотні 8,5 секунди, а його максимальна швидкість обмежена на позначці у 160 км/год. Пізніше обіцяє з’явитися повнопривідна 306-сильна версія.

Ми вже знаємо деякі «фішки» нової моделі. Так, ID.4 отримає опціонні світлодіодні фари, що імітують рух очей. Крім того, для американських покупців обіцяне безкоштовне заряджання на станціях фірмової мережі Electrify America.

Цікаво порівняти запас ходу ID.4 за різними методиками вимірювання. Так, американське агентство EPA доповідає про 402 км на одному заряді, а менш сувора європейська методика WLTP обіцяє вже 520 км.

До речі про Америку. Там машина дебютує німецького складання. Потім, у 2022 році, стартує місцеве виробництво. У підсумку ціна обіцяє впасти з майже 40 до 35 тисяч доларів в базі. Крім того, ID.4 продаватимуть і в Китаї. А ось у Європі на новинку вже приймають замовлення.

Нагадаємо, що ID.4 збираються виготовляти в обсязі мінімум 500 тисяч електромобілів на рік.