Компанія Volkswagen представила прототип робота, який здатний заряджати електромобілі. Це цілком працююча система, принцип функціонування якої можна побачити на відео нижче (на прикладі нового хетчбека VW ID.3).

Робот бере на причіп до семи блоків акумуляторів зі спеціальної зарядної станції, самостійно знаходить припарковані електромобілі, які потребують заряджання, підключає їх до зарядних блоків, а коли процес заряджання закінчується, відключає зовнішні батареї від автівок і відвозить їх назад на зарядку.

Якщо судити за концептом, ємність кожної зовнішньої батареї становить 25 кВтгод і вони здатні забезпечувати зарядку постійним струмом потужністю до 50 кВт.

Перевагою робота на думку творців є відсутність необхідності в створенні повноцінної зарядної інфраструктури на великих паркінгах та оснащенні всіх паркувальних місць зарядним терміналом, яким користуватимуться далеко не всі водії.

Замість цього власники, наприклад, торгових центрів зможуть оснащувати паркувальний майданчик лише компактною зарядною станцією для зовнішніх батарей і декількома роботами, які підзарядять електрокари всіх бажаючих. Volkswagen натякає на можливість серійного виробництва таких пристроїв, але терміни їхньої появи поки не називаються.