Volvo Cars планує продавати виділені їй квоти на вуглецеві викиди автомобілів іншим компаніям. Це стало можливим завдяки зростанню продажу гібридних машин, що призвело до зниження середніх викидів СО2 по всій лінійці моделей шведського виробника.

«У нас відмінне становище. Нас штрафи точно не торкнуться. Насправді ми навіть можемо підтримати наших конкурентів, якщо вони захочуть», – повідомила Financial Times фінансовий директор Volvo Cars Карла де Гейзелеєр.

У 2020 році частка гібридів в продажах компанії складе приблизно 30%. Вже до 2025-го 50% машин, що продаються, будуть електричними.

З 1 січня 2021 року в Євросоюзі набуває чинності нове обмеження за рівнем викидів для нових автомобілів – 95 грамів СО2 на кілометр шляху.  Водночас поки середній показник становить 112 г/км. За кожен зайвий грам з кожної машини, що була продана, автокомпанії будуть зобов’язані виплатити €95.

Одночасно більш екологічні виробники можуть продавати конкурентам надлишки своєї квоти, що допоможе покупцям цих квот уникнути штрафів. Зокрема, Volkswagen AG вже готовий купувати вуглецеві кредити у британської MG Motor (належить китайській SAIC Motor), а Fiat Chrysler Automobiles, General Motors і Honda купляють кредити на викиди СО2 у Тесли.

Для Tesla ці гроші важливі: за 12 місяців (з 30 червня 2019 року по 30 червня 2020-го) компанія продала квот більш ніж на $ 1 мільярд. Це майже вдвічі вище від торішнього показника. Однак незабаром «золота жила» може вичерпатися: влада США вже послабив обмеження викидів, а європейські виробники стрімко збільшують частку гібридів і електромобілів.

До речі, нещодавно, 2 жовтня, Volvo запустила у  виробництво електричний кросовер XC40 Recharge P8. Нагадаємо, цей автомобіль отримав два електромотори загальною потужністю 408 к.с. і батарею ємністю 78 кВтгод. Розгін 0-100 км/год здійснюється за 4,9 секунди, максимальна швидкість становить 180 км/год. Запас ходу –  400 км за циклом WLTP.

Перші електричні кросовери планується поставити клієнтам в Європі наприкінці жовтня. У Німеччині новинка оцінена в €60 440 без урахування субсидій.