У структурі виробництва компанії Volvo за підсумками поточного року на електрифіковані моделі (електромобілі та гібриди) доведеться 20% від загального обсягу. Генеральний директор шведської компанії Хакан Самуельсон повідомив, що вже до 2025-го автовиробник планує довести частку чистих електромобілів до 50% від випуску. А до 2030-го моделі з двигунами внутрішнього згоряння, найімовірніше, будуть повністю виключені з модельного ряду Volvo.

В інтерв’ю виданню Financial Times він заявив наступне: «Покупці вирішать. У нас залишаться гібриди, але я не здивуюся, якщо до 2030 року наша виробнича програма включатиме тільки чисті електромобілі. Найімовірніше, так і буде». Таку позицію Хакан пояснює тим, що в багатьох країнах влада збирається на законодавчому рівні заборонити продаж і експлуатацію машин з ДВЗ. Серед таких країн є і рідна для Volvo Швеція.

На питання про те, коли саме покупці стануть готові зробити однозначний вибір на користь електромобілів, Самуельсон відповів прикладом з мобільними телефонами, нагадавши, що 15 років тому люди активно користувалися кнопковими, але після появи сенсорних ситуація дуже швидко змінилася на користь останніх.

Volvo ще десятиліття тому почала експериментувати з електромобілями. У 2010 році вона показала на автомобільній виставці в Парижі електричний хетчбек Volvo C30 DRIVe Electric. Цей електрокар міг проїжджати на повному заряді до 150 км, і хоча його не можна було назвати серійним, оскільки продавався він виключно в лізинг, вже в ті часи шведи розуміли, що в майбутньому їм доведеться займатися електромобілями серйозно.

Volvo C30 DRIVe Electric

У лютому 2019 року компанія Polestar, яка колись була фірмовим тюнінг-ательє Volvo і виділена у 2017-му в окремий бренд, представила свій перший електромобіль – фастбек Polestar 2. Він оснащений двома електромоторами загальною потужністю 408 к.с., а також батареєю ємністю 78 кВт*год, що дозволяє на одному заряді проїхати 500 км шляху (за циклом WLTP). Машина випускається дрібносерійне з березня 2020.

З жовтня 2020 року Volvo серійно випускає електричний кросовер XC40 Recharge, з технічної точки зору він багато в чому повторює Polestar 2.

Вочевидь, найближчими роками Volvo представить електричні версії своєї модельної лінійки, після чого почне поступово скорочувати асортимент автомобілів з ДВЗ.