Компанія Volvo веде розробку нового флагманського кросовера, який отримає назву XC100 Recharge. Новинка розташується на вершині лінійки Volvo, і вона буде суто електричною. Про це з посиланням на власне джерело повідомляє видання Motor Trend.

Прем’єра Volvo XC100 Recharge відбудеться у 2023 році – через один або два роки після прем’єри моделі XC90 третього покоління (зараз саме XC90 другої генерації є флагманським кросовером марки). В основу Volvo XC100 Recharge ляже вдосконалена модульна архітектура SPA, причому технічно «сотка» буде дуже близька до XC90 наступного покоління. Однак, якщо XC90 планують продавати і з гібридними силовими установками, і у повністю електричній версії, то на XC100 традиційних бензинових ДВЗ не буде – виключно електромотори.

Volvo XC90 II

Інсайдери стверджують, що XC100 Recharge відзначиться оригінальним купеподібним кузовом та стане законодавцем нового стилю Volvo (на зображенні зверху – його можливийй дизайн). Крім того, для флагмана запропонують безальтернативний чотиримісний салон з розкішними матеріалами обробки. Інший «фішкою» новинки стануть новітні системи активної і пасивної безпеки, а також найостанніші технології напівавтономного пересування.

За оцінками американських журналістів, XC100 Recharge буде найдорожчим автомобілем в гамі Volvo: ціни стартують з 85 тисяч доларів, тобто базова «сотка» буде коштувати як максимально оснащений XC90.

Наразі у Volvo вже є один електромобіль, що випускається серійно та продається – кросовер XC40 Recharge.