Компанія Volkswagen розпочала виробництво літій-іонних батарей для електрокарів сімейства ID. Щоправда, поки в тестовому режимі.

Для виробництва літій-іонних АКБ VW запустив в роботу відповідну виробничу лінію, яка знаходиться на заводі компанії в в місті Зальцгіттер, Німеччина. Найближчим часом батареї будуть випускатися дрібними партіями, але вже у  2020 році німецький автогігант разом зі своїм шведським партнером Northvolt розпочне будівництво повноцінного заводу з виробництва акумуляторів (у цьому ж місці, поруч з основним підприємством), річна потужність якого, згідно до планів, складе 16 гігават-годин.

Нова виробнича лінія VW

Майбутній завод буде введений в експлуатацію наприкінці 2023 – на початку 2024 років. При цьому, як відмічає VW, в Зальцгіттері вже розпочалося будівництво комплексу з переробки використаних батарей – передбачається, що він почне працювати в 2020 році.

Загалом у цей проект буде інвестовано 1 млрд євро – 100 млн вже вкладено та ще 900 млн буде виділено найближчими роками. Зараз над ним працює 300 робітників, а до 2024 року кількість фахівців збільшать до 1 000.

Вочевидь, першим батареї Volkswagen отримає нещодавно представлений хетчбек VW ID.3. На конвеєр ця модель відправиться у листопаді. Виробник гарантує, що батареї електромобілів сімейства VW ID. витримають 8 років або 160 000 км пробігу, при цьому збережуть не менше 70% об’єму.