Найдешевшим електрокаром з нової лінійки Volkswagen I.D. буде компактний кросовер, пише Bloomberg з посиланням на джерела в компанії, які побажали залишитися не названими. Причина їх секретності в тому, що остаточне рішення про запуск такої моделі поки не прийнято.

Раніше глава концерну Герберт Дісс в інтерв’ю німецькому телебаченню заявляв, що Volkswagen зробить електрокар за характеристиками яу у Tesla, але вдвічі дешевше останньої. Ці слова у багатьох викликали здивування, так як поки найдешевший з анонсованих електрокарів Volkswagen I.D. Neo при схожих з хетчбеком Golf розмірах повинен буде коштувати 23 тис. євро – це дешевше Tesla, але не у два рази.

Компактний електричний кросовер Volkswagen, в свою чергу, за даними джерела Bloomberg, в разі запуску у виробництво буде коштувати від 18 тис. євро (21 тис. доларів). Найдешевша Tesla Model 3 Mid Range на даний момент коштує 46 тис. доларів, щоправда компанія обіцяє в майбутньому випустити і базову модель за 35 тис. доларів.

Дешевий електрокар Volkswagen може з’явитися не раніше 2020 року – вже після запуску хетчбека I.D. Neo. Судячи з усього, це дійсно буде компактна модель – по габаритах не більше за бензиновий кросовер T-Cross (на фото зверху). Таким чином, навіть якщо він виявиться вдвічі дешевше за Tesla, виникають сумніви щодо рівності їх характеристик.

У будь-якому випадку, Volkswagen зараз інвестує мільярди євро в організацію випуску масових електрокарів на новій платформі MEB. Їх головною перевагою стане якраз низька ціна, забезпечена масовістю і автоматизацією виробництва.