На автосалоні у Детойті концерни Volkswagen і Ford оголосять про створення стратегічного альянсу – ця заява буде зроблено вже наступного вівторка. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на два високопоставлені джерела, які побажали залишитися невідомими.

Офіційно альянс почнеться зі спільного виробництва комерційної техніки, однак компанії також відразу оголосять про розширення співпраці в області виробництва електромобілів і машин з автопілотом. Власне, Ford отримає ліцензію на виробництво електротранспорту на платформі Volkswagen MEB, а VW, в свою чергу, доступ до розробок Ford в області автономного керування.

Угода про співпрацю між Ford і Volkswagen в області комерційного транспорту було підписано ще на початку літа 2018 року, однак про створення повноцінного альянсу досі офіційно не повідомлялося. Офіційний представник Ford, проте, підтвердив, що такі переговори ведуться і зараз знаходяться на стадії обговорення.

Про можливість надання американському концерну платформи MEB фінансовий директор Volkswagen Френк Уіттер говорив ще восени 2018 року, проте тепер принципове рішення вже прийнято і переговори тривають саме щодо деталей. Ford розплатиться за електричні технології Volkswagen наданням німцям в користування своїх заводів і дозволить продавати фургони Transit і пікапи Ranger під брендом Volkswagen на тих ринках, де позиції власне німецької комерційної техніки не дуже сильні.

В останні роки Volkswagen більше за інших великих автовиробників інвестує в розвиток електричного транспорту. Концерн розраховує першим почати великомасштабне виробництво доступних електромобілів: мова йде про мільйони одиниць на рік вже на початку наступного десятиліття.

Via: Reuters