Концерн Volkswagen AG має намір придбати 20% акцій китайського виробника батарей Guoxuan. Мета німецької компанії полягає у прискоренні запуску нових електромобілів.

Якщо угода відбудеться, то Volkswagen вперше стане власником частки у виробника АКБ з Китаю. Все це є результатом прагнення німецького концерну продавати в КНР до 1,5 млн нових електрифікованих машин (електромобілів та плагін-гібридів) до 2025 року.

Деталі угоди стали відомі Reuters від двох незалежних джерел. Виходячи з ринкової капіталізації Guoxuan у $2,8 млрд, 20-відсоткова частка в компанії нині оцінюється приблизно у $560 млн.

Передбачається, що деталі угоди вже обговорені між учасниками, а самі вони чекають вступу в силу нових китайських нормативних правил щодо розміщення приватних акцій, які забезпечать більш гнучкий механізм ціноутворення і більш короткі періоди блокування для мажоритарних акціонерів.

Після купівлі пакета Volkswagen стане другим за величиною акціонером Guoxuan, поступаючись лише Zhuhai Guoxuan Trading Ltd. Ця компанія контролюється засновником Guoxuan Лі Чженем. Йому належать 25% акцій.

За китайськими мірками Guoxuan не є гігантом: компанія істотно поступається монстрам на зразок CATL і BYD, але вважається міцним гравцем ринку. Головний завод CATL та BYD знаходиться в східному китайському місті Хефей, в якому у Volkswagen є спільне виробництво з JAC Motor (разом вони випускають електромобілі).