Влітку цього року в Євросоюзі набули чинності правила, згідно з якими автовиробники повинні оснащувати електромобілі акустичними системами сповіщення AVAS (Acoustic Vehicle Alert System): під час руху зі швидкістю понад 30 км/год, а також під час руху заднім ходом електричні автомобілі повинні виробляти штучний шум, необхідний для попередження пішоходів. Виробники взяли нову вимогу на озброєння і використовують «саундтреки» для залучення уваги, зокрема, і до самого бренду.

Не виключенням став і Volkswagen –компанія презентувала в Берліні свій «саундтрек» свого електричного хетчбека ID.3, створений підрозділом Volkswagen Design разом з німецько-угорським композитором Леслі Мандокі. VW називає звучання електромобіля «звучанням нової мобільності». (Послухати звучання машини можна у відео ниже або ж за цим посиланням).

При розробці «мелодії»  Мандокі використовував багатошарову композицію для вираження швидкості та динаміки ID.3. Відповідальний за технічний розвиток бренду Volkswagen Франк Вельш зізнається: «саундтрек досить футуристичний, але у ньому є унікальний характер» – у електромобілів, які спочатку не мали звуку, нарешті з «явився власний голос».

Volkswagen ID.3 побудований на модульній платформі MEB. Згідно VW, електромобіль отримав запас ходу у 330-550 кілометрів; ціни на новинку починатися від менш ніж 30 000 євро. Як очікується, ID.3 надійде у продаж в Європі влітку 2020 року.